Gezinti Bağlantılarını AtlaAna Sayfa>> Tüm Haberler>> Haber Ayrıntıları

Bayraklı Obezite Danışma Birimi Açıldı! 100 Obez Bayraklı’da Buluştu.
Eklenme: 28.09.2012 15:26 | Kategori: BULAŞICI OLMAYAN HASTALIKLAR VE PRG. ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ (AR-GE Hizmetleri Birimi) | Okunma Sayısı: 2660  

izmir Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar ve Programlar Birimi Obezite Danışma Birimlerine bir yenisini daha ekledi. Açılışta “Yüz Obez ile Yüz Yüze Projesi”nin ilk basamağı olan ön tanışma toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantı, Müdür Yardımcısı Dr. Ayşe CANDAN’ın açılış konuşması ile başladı. Proje gönüllüsü 100 Obez kişide kadınların çoğunlukta olduğuna dikkat çeken Dr. Ayşe CANDAN, “Obezite ile mücadelede yemekleri hazırlayan kişiler olarak biz kadınlara büyük görev düşüyor” dedi. “Proje gönüllülerinin sağlıklı kilolarına kavuşmaları için üzerlerine düşen görevi yapmaya hazır olduklarını belirtti ve obezite ile mücadelede en önemli adımın fiziksel aktivite olduğunu söyleyerek, katılımcıları yürüyüşe davet etti. Bayraklı Toplum Sağlığı Merkezi Sorumlu Hekimi Dr. Emre SAĞDIÇ, Obezite Danışma Birimleri’nin önemini bir kez daha vurgulayan konuşmasını yaptı. Bulaşıcı Olmayan Hastalıklarla Mücadele ve Kontrol Programları Birimi çalışanlarına ve Bayraklı Toplum Sağlığı Merkezi çalışanlarına teşekkürlerini sundu. Bulaşıcı Olmayan Hastalıklarla Mücadele ve Kontrol Programları Birim Sorumlusu Dr. Semra İPER projenin tanımı ile ilgili sunumunu “Gönüllüyüz, Kararlıyız, Mücadelenizde Yanınızdayız!” sözleri ile tamamladı. Halk Sağlığı Müdürlüğü Basın Görevlisi Arzu KAYA’nın yazdığı “Patlamış Mısır” adlı kısa oyun sahnelendi. Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Arşiv Bölümü’nde görevli Mehmet BAL ve Halk Sağlığı Müdürlüğü Basın Bürosu’nda görevli Nüket ÜKE’nin oynadıkları oyun salondan büyük alkış aldı. Kokteyldeki meyve, çerez ve su sağlıklı beslenmeyi desteklemesi açısından dikkat çekti. 

Kokteylden sonra, Bayraklı Obezite Danışma Merkezi açılışı gerçekleştirildi ve Bayraklı rekreasyon alanına yürüyüş yapıldı. “Mutluluk Harekette”, “Sağlıklı Yaşam İçin Adım At” pankartlarının taşındığı yürüyüşün sonunda sahilde Bayraklı Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları Ekibi’nin bir folklor gösterisi sergiledi ve katılımcılar da oyunlara eşlik ettiler.

  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Hava durumu en iyi IE'da görüntülenir

 

              Şikayetleriniz | İletişim | RSS  

 

T. C. Sağlık Bakanlığı İzmir Halk Sağlığı Müdürlüğü
Poligon Mah. 123/11 Sok. Karabağlar/İZMİR Tel: +90 232 248 33 10 - Faks: +90 232 402 00 33 e-posta: bilgi.edinme saglik.gov.tr
Sayfamızı en iyi 1024x768 çözünürlükte ve IE 10.0'da görüntüleyebilirsiniz.

Web Master & Tasarım: Meltem ÖZARSLAN - İHSM  2012-2017