Gezinti Bağlantılarını AtlaAna Sayfa>> Tüm Haberler>> Haber Ayrıntıları

Doç. Dr. Mustafa TÖZÜN Kemalpaşa'da!..
Eklenme: 08.05.2013 11:17 | Kategori: BULAŞICI OLMAYAN HASTALIKLAR VE PRG. ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ (AR-GE Hizmetleri Birimi) | Okunma Sayısı: 2150  

İzmir Halk Sağlığı Müdürü Doç. Dr. Mustafa TÖZÜN, müdürlük ekibiyle birlikte Kemalpaşa ilçesini ziyaret ederek, Kemalpaşa’da yürütülen sağlık çalışmalarını yerinde değerlendirdi.

‘Sağlıklı bir kahvaltı ile güne başlayın’

Halk Sağlığı Müdürü Doç. Dr. Mustafa TÖZÜN Kemalpaşa Yemek Dünyası Restaurant’ da “Sağlıklı bir kahvaltıyla güne başlayın” mesajı vermek için, İlçe Kaymakamı Yüksel TOPAL ve mülki amirlerinin katılımlarıyla kahvaltı ile programa başladı.

‘Az tuz çok sağlık’

Eko End. Kalıp Otomotiv Plastik ve Spor Aletleri Ltd.Şti. ziyaret eden Doç. Dr. Mustafa TÖZÜN, Kemalpaşa sanayi bölgesinde yürütülen sağlığın geliştirilmesi ve teşviki çalışmaları kapsamında, “Bebek Dostu Fabrika” uygulaması için oluşturulan bebek bakım odasında incelemelerde bulunduktan sonra; halkı sağlıklı beslenmeye teşvik etmek, yanlış beslenmenin yol açacağı hastalıklardan korumak amacıyla Az Tuz Çok Sağlık” sloganıyla fabrikalarda başlatılan uygulamaları değerlendirmek üzere kurum yemekhanesini gezdi.

‘Fabrikalar yarışıyor’

TÖZÜN ve beraberindeki heyet, obezite ile mücadele, sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivite konularında farkındalık oluşturmak için, “Fabrikalar Yarışıyor” sloganıyla yürütülen ve Kemalpaşa Toplum Sağlığı Merkezi’nce gönüllülük esasına göre seçilmiş, obezite taraması sonucu tespit edilen obez fabrika çalışanları arasından, en çok kişinin kilo verdiği fabrikaya ödül verileceği projeyi yerinde değerlendirerek bilgi aldı.

“Farkında Ol Sağlıklı Yaşa”

Kanser konusunda toplumun sosyal ve kültürel yönden bilinçlendirilmesi ve farkındalığın arttırılması amacıyla Sinancılar ve Sarılar İlköğretim okulları 1. ve 2. Kademe öğrencileri arasında, “Farkında Ol Sağlıklı Yaşa” sloganıyla başlatılan Kanser konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmasının ödül töreni için Sinancılar Köyü’ne gelen Doç. Dr. Mustafa TÖZÜN, yarışmada dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi. Obezite ile mücadele, halkın fiziksel aktiviteye teşvik edilmesi için, İl Halk Sağlığı Müdürü eşliğinde sağlık çalışanları, öğrenciler, öğretmenler ve halkın katılımlarıyla Sinancılar köyünde 150 kişilik bir grup ile doğa yürüyüşü yapıldı.

“Koordineli okul sağlığı”

Doğa yürüyüşünün ardından heyet, öğrencilerin olumsuz beslenme alışkanlıklarını değiştirerek sağlıklı yaşam bilinci oluşturmak, sağlıksız beslenmenin yol açabileceği hastalıklardan korunmak, sağlıklı beslenmeyi yaşam tarzına dönüştürmek amacı ile,  Kemalpaşa’da pilot okul olarak belirlenen İmam Hatip Lisesi ile birlikte yürütülen “koordineli okul sağlığı” programı kapsamında, örnek kantin uygulamasını değerlendirerek, Örnek Kantin Uygulaması kapsamında hazırlanmış olan okul kantinini ziyaret etti.

Halk Sağlığı Müdürü ve beraberindeki heyetin Kemalpaşa ilçesine ziyaretleri, Toplum Sağlığı Merkezinin toplantı salonunda, sağlık göstergeleri ile ilgili olarak hazırlanan sunumu izlemelerinin ardından son buldu.Hava durumu en iyi IE'da görüntülenir

 

              Şikayetleriniz | İletişim | RSS  

 

T. C. Sağlık Bakanlığı İzmir Halk Sağlığı Müdürlüğü
Poligon Mah. 123/11 Sok. Karabağlar/İZMİR Tel: +90 232 248 33 10 - Faks: +90 232 402 00 33 e-posta: bilgi.edinme saglik.gov.tr
Sayfamızı en iyi 1024x768 çözünürlükte ve IE 10.0'da görüntüleyebilirsiniz.

Web Master & Tasarım: Meltem ÖZARSLAN - İHSM  2012-2017