Gezinti Bağlantılarını AtlaAna Sayfa>> Tüm Haberler>> Haber Ayrıntıları

Mobil Ketem Destek Projesi “Menemen ”
Eklenme: 14.09.2017 11:52 | Kategori: KANSER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ | Okunma Sayısı: 393  

İzmir  Halk Sağlığı Müdürlüğünce yürütülen çalışmalara destek amacıyla İzmir Valiliği himayesinde, Sayın Valimizin değerli eşi Uzm. Dr. Dilek Didem AYYILDIZ’ın koordinesinde “Mobil KETEM Destek Projesi” Tanıtımı 12.09.2017 tarihinde Menemen  ilçesinde gerçekleştirildi.

 

İlimizin bütün ilçelerinde 3 yıl devam etmesi planlanan Mobil KETEM Destek Projesi kapsamında; Sağlık Bakanlığı tarafından ilimizde hizmete sunulan, içinde dijital mamografi cihazının da olduğu Mobil KETEM aracı ile meme kanseri, rahim ağzı (serviks) kanseri, kalın bağırsak (kolon) kanseri taramaları yapılacaktır.

 

Mobil KETEM aracı ile tarama yapılması planlanan tüm ilçelerimizde halkımızın kanser hakkında farkındalık düzeyini yükseltmek amacıyla eğitim toplantıları düzenlenecektir. Tarama sonuçları kanser açısından riskli gelen vatandaşlarımıza, sonrasındaki tanı ve tedavi süresince gerekli olabilecek her türlü maddi ve manevi destek sağlanmaya çalışılacak ve zorlu olabilecek bu sürecin onlar için daha kolay geçmesine gayret gösterilecektir.

 

Menemen Kaymakamı Gülihsan YİĞİT, İzmir Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Mustafa KIRLANGIÇ, Müdür Yardımcısı Dr. Neşe Zeren NOHUTCU, Menemen Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Ayşe ALKURT, Menemen İlçe Sağlık Müdürü Dr. Sema İPER, İzmir Halk Sağlığı Müdürlüğü Kanser Şube Müdürü Dr. Ümit ALTINTIĞ diğer ilçe TSM Başkanlarımız, İzmir Halk Sağlığı Müdürlüğü Kanser Şubesi çalışanları, diğer ilgililer ve vatandaşların katıldığı eğitim etkinliğinde kanserde erken tanı için taramaların önemine dikkat çekildi ve sigaranın bırakılması, düzenli egzersiz ve sağlıklı diyet ile birçok kanserin önlenebileceğini vurgulandı. 

 

Tanıtım etkinliğinde, kanserin erken tanısı için taramaların önemi ve sigaranın bırakılması, düzenli egzersiz ve sağlıklı diyet ile birçok kanserin önlenebileceği özellikle vurgulandı

 

Toplantıdan sonra Menemen Sağlıklı yaşam merkezi bahçesinde bulunan Mobil KETEM aracı konuklarla birlikte ziyaret edildi ve halka tanıtıldı.

 Hava durumu en iyi IE'da görüntülenir

 

              Şikayetleriniz | İletişim | RSS  

 

T. C. Sağlık Bakanlığı İzmir Halk Sağlığı Müdürlüğü
Poligon Mah. 123/11 Sok. Karabağlar/İZMİR Tel: +90 232 248 33 10 - Faks: +90 232 402 00 33 e-posta: bilgi.edinme saglik.gov.tr
Sayfamızı en iyi 1024x768 çözünürlükte ve IE 10.0'da görüntüleyebilirsiniz.

Web Master & Tasarım: Meltem ÖZARSLAN - İHSM  2012-2017