Gezinti Bağlantılarını AtlaAna Sayfa>> Tüm Haberler>> Haber Ayrıntıları

“Sağlıkta Dönüşüm Programı'nı eksiksiz bir şekilde uygulamak istiyoruz”
Eklenme: 09.05.2012 16:18 | Kategori: GENEL HABERLER / DUYURULAR | Okunma Sayısı: 3993  

30 Nisan 2012 tarihinde görevine başlayan İzmir Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Bediha Türkyılmaz, İzmir’de Sağlıkta Dönüşüm Programı'nın tüm parametrelerini eksiksiz bir şekilde uygulamak istediklerini söyledi.

İzmir Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Bediha Türkyılmaz, tanışma toplantısında Halk Sağlığı Kurumu’nun yetki alanları ve görevleri hakkında basına bilgiler verdi. 663 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname doğrultusunda Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı’nın yapılanmasını hızlı bir biçimde sürdürdüğünü ifade eden, İzmir Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Türkyılmaz, İzmir Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün 10 Nisan 2012 tarihi itibariyle çalışmalarına başladığını söyledi.

“Görmeyen gözümüz, duymayan kulağımız, uzanmayan elimizsiniz…”

30 Nisan 2012 tarihinde İzmir Halk Sağlığı Müdürü görevine resmen başladığını ifade eden Uzm. Dr. Türkyılmaz sözlerini şöyle sürdürdü; “Doğduğum ve yetiştiğim İl olan İzmir’e hizmet edebilecek bir durumda olmaktan dolayı şeref duyuyorum. Basın temsilcileri olarak sizler, bizim görmeyen gözümüz, duymayan kulağımız, uzanmayan elimizsiniz. Sizler aracılığıyla bizlere ulaşan bilgiler, vereceğimiz sağlık hizmetinin kalitesini arttıracaktır.”

“İyi işler yapacağız, iyi şeyler üreteceğiz…”

2 yıl Kırıkkale İl Sağlık Müdürü görevinde bulunduğunu ve onun öncesinde de Sağlık Bakanlığı’nda Daire Başkanlığı görevi yaptığını kaydeden İzmir Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Türkyılmaz, “İzmir, benim doğduğum, yetiştiğim, ilkokulu bitirdiğim İl. İnşallah burada sağlık alanında vereceğimiz hizmetlerle iyi şeyler yapacağız iyi şeyler üreteceğiz. Aile hekimliği ve koruyucu sağlık hizmetleri konusunda İzmir zaten iyi bir noktada, bu kaliteyi bir üst noktaya taşımayı hedefliyoruz. Sizlerin ve tüm sağlık personeli arkadaşlarımızın desteğiyle Sağlıkta Dönüşüm Programı’nın bütün parametrelerini tam anlamıyla İzmir’de eksiksiz bir şekilde uygulamak istiyoruz. Halk Sağlığı Kurumu’nun temel amacı, birinci basamak sağlık hizmetlerini yürütmek, hastalık oluşturan risk faktörleriyle mücadele etmek, bağışıklık, gebe ve bebek takibi, çevre sağlığı hizmetleri, bulaşıcı hastalık kontrolü, obezite tarzında bulaşıcı olmayan hastalıkların kontrolünü sağlamak. Daha sağlıklı bir nesil ve daha sağlıklı bir ortam için çalışacağız.” dedi. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Hava durumu en iyi IE'da görüntülenir

 

              Şikayetleriniz | İletişim | RSS  

 

T. C. Sağlık Bakanlığı İzmir Halk Sağlığı Müdürlüğü
Poligon Mah. 123/11 Sok. Karabağlar/İZMİR Tel: +90 232 248 33 10 - Faks: +90 232 402 00 33 e-posta: bilgi.edinme saglik.gov.tr
Sayfamızı en iyi 1024x768 çözünürlükte ve IE 10.0'da görüntüleyebilirsiniz.

Web Master & Tasarım: Meltem ÖZARSLAN - İHSM  2012-2017